Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Avustralya'da terör saldırısı önlendi - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avustralya Hükümeti, terörle mücadele polisi tarafından, uçak düşürme eylemi hazırlığında olan 4 kişi gözaltına alındı.

Avustralya medyasında yer alan haberlere göre, bir yolcu uçağını havaya uçurmak için eylem planı yapan dört kişi ve aileleri Sydney kentinde güvenlik güçleri tarafından evlerine baskın yapılarak gözaltına alındı.

Başbakan Malcolm Turnbull, polisin ele geçirdiği uçak düşürme plan şemasının, çok gelişmiş bir aşamaya ulaşmış olduğunu ve bu plana radikal terörist saldırısı denilebileceğini açıkladı.

Avustralya Adalet Bakanı Michael Keenan, polisin çok kapsamlı ve gelişmiş bir planı ortaya çıkardığını açıkladı. Bakan, bunun yetkililerce ülkede önlenen 13. terörist saldırı olduğunu sözlerine ekledi.

Sydney Morning Herald gazetesi, bugün şehirdeki evlerden birinin balkonunda, Sydney’den Ortadoğu şehirlerine gidecek olan uçaklardan birine yerleştirilme olasılığı yüksek olan el yapımı bomba bulunduğunu bildirdi. Olayı araştıran müfettişler, planın profesyonelce hazırlanmış olmasından dolayı yurtdışından talimatlarla yapılmış olabileceği söylediler

Polis, sorgulama süresini uzatmak için mahkemeden yedi günlük ek gözaltı süresi istedi.

Bu planın bulunmasının ardından, Sydney Havaalanı’nda bu sabah güvenlik önlemlerinin sıkılaştırılması sebebiyle uçak seferlerinin ertelendiği ve uzun kuyruklardan dolayı yolcuların mağdur oldukları açıklandı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube