Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Avustralya’da yüksek sıcaklık ölüm ve yangınlara neden oluyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avustralya Acil Durum Yönetimi Hizmetleri, yüksek sıcaklığın bugün Victoria eyaletinde birçok kişinin ölümüne neden olduğunu açıkladı. 8 bölge ve 5 eyalette sıcaklık 40 dereceye ulaştı.

Victoria eyaletindeki Ambulans Departmanı Direktörü Paul Holman, yardım görevlilerinin dünden beri 30’dan fazla kalp krizi çağrısına yanıt verdiklerini ifade etti. Bu tür vakalarda önemli bir artış görülmekte olduğunu ve kriz geçirenlerden birçoğunun hayatını kaybettiğini belirtti. Holman, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Söz konusu vakalar toplumumuzdaki zayıfların yaşamını yitirmesine neden olan sıcaklık dolayısıyla meydana gelmekte. Sıcaklık öldürüyor” dedi. Holman, sıcaklık nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı hakkında bilgi vermedi.

Polis, bir otomobilde mahsur kalan ve aralarında 15 aylık bir bebeğin de bulunduğu 4 çocuğu kurtardı. Sıcaklığın oluşturduğu basınç nedeniyle rahatsızlanan çocuklar hastaneye kaldırdı.

İtfaiye ekipleri eyalette yaklaşık 10 yangın ihbarı aldıklarını belirtti. Yangına müdahale eden itfaiye erleri alevlerin yerleşim alanlarına ulaşmasını engelledi.

Avustralya’da birçok tenis oyuncusu, sıcaklığın oluşturduğu basınç nedeniyle sıkıntı yaşayarak tıbbi gözetime ihtiyaç duydular. Söz konusu oyuncuların arasında Belçikalı Elise Mertens ile maçının üçüncü turunda fenalaşan Fransız Alize Cornet de bulunmakta.