Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Avustralya’daki saldırıyı DEAŞ üstlendi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avustralya’nın başkenti Melbourne’de meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını DEAŞ üstlendi.

Victoria Polis Şefi Graham Ashton, vurulduktan sonra hastanede hayatını kaybeden saldırganın Somali asıllı olduğunu söyleyerek, “Şimdi olayı bir terör eylemi olarak ele alıyoruz” dedi.

Saldırıyı DEAŞ üstlendi

DEAŞ’ın sözde haber ajansı Amak tarafından yapılan açıklamada ise saldırının örgüt tarafından gerçekleştirildiği ifade edildi. DEAŞ tarafından yapılan açıklamada, Melbourne şehrinde, örgüt militanlarından biri tarafından aracı kalabalığın üzerine sürme ve bıçaklama operasyonu gerçekleştirildiği belirtilirken, saldırının, kendisine tabi olan unsurları hedef alan koalisyon ülkelerine yanıt olarak gerçekleştirildiği vurgulandı.

Avustralya’nın Melbourne kentinde, bu sabah bıçaklı saldırı düzenleyen ve 1 kişinin ölümüne 2 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırgan polis tarafından vurularak etkisiz hale getirilmişti.

Polis tarafından yapılan açıklamada bir arabayı yakan ve iddialara göre birkaç kişiyi bıçakla yaralayan saldırganın vurulduğu duyurulmuş, durumu ağır olan saldırganın polis kontrolü altında hastaneye kaldırıldığı kaydedilmişti.

Sağlık ekiplerinin yaralılara olay yerinde müdahale ettiği belirtilen açıklamada, saldırıda yaralanan 3 kişinin hastaneye sevk edildiği, yaralılardan birinin ise hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi.