Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Avusturya Dışişleri Bakanı: Putin’e itaat etmek için eğilmedim | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Avusturya Dışişleri Bakanı Karin Kneissl dün yaptığı açıklamada, geçen hafta gerçekleşen düğünü sırasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le dans etmesinin ardından reverans yapmasının (eğilerek selamlama) küçük düşürücü olduğu gerekçesiyle kendine yöneltilen sert eleştirilere yanıt verdi. Bakan Kneissl, söz konusu hareketin bir teslimiyet göstergesi olmadığını kaydetti.

Bakan Kneissl, radyoya verdiği demeçte “Bu hareket teslimiyet olarak yorumlandı. Fakat beni tanıyanlar kimseye boyun eğmeyeceğimi bilir” diyerek reveransın dans sonunda verilen geleneksel bir selam olduğunu ve ilk selamın Putin tarafından verildiğini söyledi.

Reuters’a göre, Avusturya Dışişleri Bakanı Kneissl, Putin’in önünde diz çökerek selam vermesi sonrasında yoğun eleştirilere maruz kalırken bazı analistler Bakan’ın bu naif jestinin Avusturya’nın itibarını zedeleyebileceğini belirtti. Putin liderliğindeki Birleşik Rusya Partisi ile bir işbirliği anlaşması imzalayan sağcı Özgürlük Partisi, Ortadoğu uzmanı olan 53 yaşındaki Kneissl’i dışişleri bakanı olarak atamıştı.