Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

BAE ve Bahreyn Katif’teki saldırıyı kınadı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

BAE ve Bahreyn, 1 ölü ve 6 yaralının olduğu Katif’in Mesvere bölgesindeki güvenlik devriyesi esnasında yapılan terör saldırısını şiddetle kınadı.

BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al-Nahyan BAE’nin bu tür eylemleri açıkça kınadığını, ülkesinin bütün terör ve şiddet olaylarını reddettiğini ve bu hususta Suudi Arabistan’a desteğini vurguladı. Nahyan, BAE’nin de bu tür şiddet olaylarıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Nahyan, terör olaylarının Krallık halkının azmini kıramayacağını ve halkın direncinin; vatanı, dini, ahlakı olmayan terör örgütlerinden daha üstün olduğunu söyledi. Ülkesinin şehit ailesi ve Suudi Arabistan hükümetine taziyelerde bulunduğunu, yaralılar için de acil şifalar temenni ettiğini dile getirdi.

Bahreyn Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, şehit ailesine taziyesini dile getirerek başsağlığı ve bu hain terör eylemi sonucu yaralananlara acil şifalar diledi.

Bakanlık, Bahreyn Krallığı’nın, Suudi Arabistan’ın her türlü terör örgütüne ve onu destekleyip finanse edenlere karşı verdiği savaşta yanında olduğunun altını çizdi. Güvenliğin yeniden sağlanması için Krallık’ın aldığı tüm yaptırım ve tedbir kararlarına tam desteğini açıkladı.

Bahreyn, aşırılık ve teröre karşı tutumuyla ulusal birliği pekiştirmek ve terörü ortadan kaldırmak için ortak çaba çağrısını yineledi.