Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

BAE’den, Kuzey Kore kararı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

BAE, uluslararası toplumun Kuzey Kore’ye yaptığı baskıları arttırma kapsamında Kuzey Kore’deki diplomatik misyonlarını sona erdirdi.

BAE Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ek tedbirlerin, Kuzey Kore vatandaşlarının vize taleplerinin askıya alınmasının yanı sıra Kuzey Kore şirketlerinin yeni ruhsat çıkarma taleplerinin de askıya alınmasını kapsandığı bildirdi. Bakanlık diğer ülkelerle koordineli olarak Kuzey Kore ve nükleer programına karşı BM Güvenlik Konseyi’nin 2375 ve 2371 sayılı karalarının uygulanması için mekanizmalar geliştirdiklerine dikkat çekti. Ayrıca açıklamada, uluslararası güvenlik ve istikrarı tehdit eden Kuzey Kore’nin nükleer ve füze programına engel olmak için uluslararası toplumun çabalarını bekledikleri ifade edildi.

Bakanlık, açıklanan bu önlemlerin; uluslararası iradeyi güçlendirmek, barış ve güvenliği tehdit eden nükleer silahlar ve füze programının yayılmasını önlemek için uluslararası toplumun sorumlu bir üyesi olarak taşıdığı yükümlülük kapsamında olduğunun altını çizdi.