Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bağdat’ta yeni yıl kutlamalarında 250 vatandaş yaralandı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bağdat Sağlık Bakanlığı sözcüsü Seyf el-Bedir, dün gece yeni yıl kutlamaları sırasında 250’i aşkın Bağdat vatandaşı yararlandığı bildirildi.

Şarku’l-Avsat’a açıklamalarda bulunan sözcü, “Bu sayı sadece Bağdat’ı kapsıyor daha sonra Kürdistan bölgesinde kayıplar dahil olmak üzere Irak’ta ki toplam yaralılar hakkında bir açıklama yapacağız.” dedi.

Yaralanmaların yüzde 90’ı havai fişek ve ateşli silahlardan kaynaklandığını vurgulayan Sözcü el- Bedir, yaralıların çoğu gençlerden ve çocuklardan oluştuğunu, ekseriyeti şiddetli yanık şikayeti ile hastaneye başvurduğunu söyledi.

Acil personeli dışındaki sağlık çalışanlarından da yardım aldıklarını ifade eden el- Bedir, birçok yaralıyı tedavi etmek için hemşire ve doğum uzmanlarından yardım istemek zorunda kaldıklarını belirtti.

Iraklı yetkililerin, aldığı tedbirlerin havai fişeklerin yol açtığı felaketleri önleyemediğini ifade eden el- Bedir, Bakanlığın tehlikeli havai fişeklerin ithalatını ve girişini önlemek için koordinasyon içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.