Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn Kralı, ABD’li yetkilileri kabul etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, Sahir Sarayı’nda emekli General Anthony Zinni ve ABD Körfez İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Timothy Lenderking’i kabul etti. Yapılan görüşmede, iki dost ülke arasındaki ilişkileri her alanda güçlendirmenin yolları ele alındı.

ABD ile işbirliği ve sürekli koordinasyonun, pek çok alanda ilerleme kaydettiğini ifade eden Bahreyn Kralı, güvenlik, istikrar ve uluslararası barışın temel direğini oluşturmada Washington’un çabalarını ve kilit rolünü takdir ederek, Manama’nın tüm bu çabalarına destek verdiğini belirtti.

Katar krizine de değinen Kral Halife, bunun çözümünün Riyad’da olduğunu vurguladı. Ayrıca görüşmelerde, bölgedeki gelişmeler, bölgesel ve küresel gelişmelerin yanı sıra ortak sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Öte yandan, General Anthony Zinni ve Timothy Lenderking, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife Bahreyn ve ABD ilişkilerini güçlendirme, dostluk ilişkileri ve işbirliği geliştirme yönündeki samimiyetini takdir etti.