Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn’de 6 terör suçlusu kaçmaya çalışırken yakalandı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn İçişleri Bakanlığı dün yaptığı açıklamada terör davalarında hüküm giyen ve güvenlik güçlerince aranan 6 kişinin bir tekneyle kaçmaya çalışırken yakalandığını duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Vatanın güvenliğini korumak için yürütülen güvenlik çalışmaları kapsamında ilgili güvenlik servisleri, terör davalarında hüküm giyen ve güvenlik güçlerince aranan 6 kişiyi Samaheej sahilinden bir tekne ile kaçmaya çalışırken yakaladı. Yapılan soruşturma, tutuklulardan birinin İran’daki kaçak terörist unsurlardan biri ile temas halinde olduğunu ve mahkumları gizleme ve kaçırma işini söz konusu şahsın düzenlediğini ortaya çıkardı.”

Açıklamada ayrıca soruşturmalar sonucunda hüküm giyen ve aranan kişilere yardım ve yataklık ettiklerinden şüphelenilen bazı şahısların kimliğinin de tespit edildiği belirtildi.

Soruşturma ve Adli İnceleme Genel Müdürlüğü’nün tutuklanan kişilerin başsavcılığa sevk edilmesi için gerekli yasal prosedürleri başlattığı ifade edildi.

Söz konusu tutukluluların kaçma girişiminin arka planının ve kimlerle iş birliği yaptıklarının ortaya çıkarılmasına yönelik soruşturmanın devam ettiği bildirildi.