Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn’de terör hücresi çökertildi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn güvenlik yetkilileri, terör eylemi yapmaya hazırlanan 10 kişilik terör hücresini çökertti.

Bahreyn İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin bir eve düzenlediği baskında Vefa el-İslami hareketinin bir kolu olduğu belirtilen ‘Seraya el-Eşter’ isimli terör örgütünün üst düzey yöneticilerininde bulunduğu 7 üyesinin yakalandığı, kaçan 2 kişinin arama operasyonlarının sürdüğü bildirildi.

Yakalanan yedi teröristin isimleri şu şekilde: Hassan Mekki (27), Mahmud el-Bahrani (33) ve Zainab Makki (34), Amin Jassim (32), Hüseyin Khamış (39), Hasan Saleh (37), Hüseyin Daif (27). Ayrıca İç işleri Bakanlığı, arama ile soruşturma çalışmalarının ve diğer terörist unsurları, Seyyid Radhi (26) ve Sadeq Darwish’in (25) aranmaya devam ettiğini belirtti.

İran’da bir kaçak olduğu kaydedilen Davud’un, hakkında açılan 3 terör davasından müebbet, başka bir davadan ise 15 yıl hapis cezası aldığı kaydedildi.

Bakanlık, Damastan, Karzakan, Malikiya ve Dar Kaleb köylerinin el yapımı bombaları imal etmek ve patlayıcı maddelerin imalatına yönelik özel malzemeleri depolamak için kullanılan birçok bölgede çeşitli miktarda patlayıcı ele geçirildiğini belirtti.