Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn’den ABD’nin İran kararına destek | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn, ABD Başkanı Donald Trump’ın İran ile nükleer anlaşmadan çekilme kararını desteklerken ülkenin İran yönetimi üzerindeki yaptırımlarını da yeniden başlattı.

Bahreyn, ABD’nin İran siyasetine bağlılığını ve uluslararası yasalara bağlı kalmaksızın bölgedeki terörizmi bitirmeye yönelik devam eden girişimlerini yansıtan bu karara tam destek verdi.

Bahreyn tarafından yapılan açıklamada, “Bu anlaşma İran’ın bölgedeki güvenlik ve istikrarı tehdit etmeye ve ayrıca milisleri desteklemeye devam etmesine olanak sağlıyordu” denildi.

Bahreyn’den ABD’nin adımlarını takip edin çağrısı

Trump’ın aldığı karara bağlılıklarına dikkat çeken Bahreyn, aynı zamanda ABD’nin uluslararası ve bölgesel alanda terörün önüne geçme çabalarına destek verdiklerini de vurguladı. Bahreyn bununla birlikte, anlaşmayı imzalayan diğer bütün devletleri bölgede barış ve güvenlik sağlamaya ve ABD’nin adımlarını takip etmeye çağırdı.

İran’a önemli çağrı

Bahreyn, Orta Doğu’nun nükleer silahlardan, kitle imha araçlarından arındırılması, İran’ın da nükleer silah elde etmesini ve radikal milisleri finanse etmesini engelleme çabalarının tamamını desteklediklerini bildirdi. İran’a ise, komşu ülkelerine saygı duyması ve onların içişlerine karışmaması çağrısında bulundu.