Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn’den Katar’a vize uygulaması | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, ülkesinin Doha politikalarından en çok etkilenen ülkelerden biri olduğuna dikkat çekerek, emniyet ve güvenin muhafazası için Katar vatandaşlarına vize uygulanması talimatı verdi.

Pazartesi günü Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık eden Kral Hamad bin İsa, Bahreyn’in turizm ve ziyaretçilere açık olduğunu söyledi.

Bahreyn resmi ajansı BNA’nın haberine göre, Kral Hamad bin İsa, ülkeye giriş ve ikamet prosedürlerinin sıkılaştırılması için ilgili kurumlara bazı direktifler verdi. Hamad bin İsa, “Bahryen herkesin bildiği gibi Katar’ın politikasından en fazla zarar gören ülke. Bu nedenle Katar’dan başlayarak ülkede güvenliği sağlamak adına vize uygulaması dahil giriş ve ikamet prosedürlerinde sıklaştırıcı önlemler alacağız. Bu uygulamalar Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkelerini etkilemeyecek” dedi.

Kral Hamad, terörü başarısızlığa uğratmanın öncelikleri olduğunu, ülkesinin güven ve istikrarlı bir bölge olacağını, bu güven ve istikrarı hedef alan bütün olumsuzların üstesinden geleceklerini belirtti.