Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bahreyn’den Suudi Arabistan’ın bölgedeki rolüne övgü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife, Bahreyn ve Suudi Arabistan arasındaki güçlü bağlara övgüde bulunarak, Suudi Arabistan’ın, bölgenin güvenliği ve istikrarını sağlamanın yanı sıra herkesin yararına olan kalkınma ve yatırım çabalarını desteklemedeki rolüne vurgu yaptı.

14. Manama Diyalog Forumu’nda bir araya gelen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr ve Bahreyn Veliaht Prensi, bölgesel ve uluslararası düzeyde gündeme dair önemli konuları ele aldı.

Bakan Cubeyr, Bahreyn-Suudi ilişkilerini desteklemeye devam etmesi nedeniyle Bahreyn Veliaht Prensi Selman’a teşekkür ederek, bu tür forumların bölgedeki güvenlik sorunlarıyla mücadele edebilmek adına fikir ve görüş alışverişinde bulunmaya fırsat sağlaması nedeniyle önemli olduğunu vurguladı.

Bayreyn’den ABD’nin rolüne övgü

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ile 14. Manama Diyalog Forumu’nun oturum aralarında bir araya gelen Bahreyn Veliaht Prensi, Ortadoğu’nun küresel sistemdeki stratejik konumuna dikkat çekerek, ABD yönetiminin aktif çabalarının yanında bölgedeki güvenlik, istikrar ve barışın sağlanmasındaki önemli rolüne övgüde bulundu.

Ülkesinin bölgesel ve uluslararası çabalara verdiği desteği ifade eden Veliaht Prens, Mattis ile radikalizm ve terörle mücadeleye ilişkin görüş alışverişinde de bulundu.

Bahreyn Veliaht Prensi, Manama Diyalog Forumu’nun, bölgesel ve uluslararası düzeylerde karar alıcılar arasında, bölgedeki son gelişmeleri tartışmak adına önemli siyasi ve fikri bir platform olduğunu söyleyerek, güvenlik ve istikrarın artırılmasına katkıda bulunduğunu belirtti.