Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Bebek Trump’ balonu Londra semalarında yükseliyor | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Londra Belediye Başkanı Sadık Han, ABD Başkanı’nın gelecek hafta yapacağı İngiltere ziyareti sırasında 6 metre yüksekliğindeki ‘Bebek Trump’ balonunun parlamento üzerinde uçurulmasına izin verdi.

Donald Trump’ın şişman bir bebek olarak tasvir edildiği dev balonun, ABD Başkanı’nın 13 Temmuz’daki İngiltere ziyareti sırasında sabah 2 saat süreyle uçurulması bekleniyor.

BBC’nin haberine göre Trump, 13 Temmuz günü Londra’daki Downing Sokağı’nda bulunan başbakanlık konutunda İngiltere Başbakanı Theresa May ile bir araya gelecek.

Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi’nin (UKIP) eski lideri Nigel Farag, bunun Amerikan Başkanı’na bir eleştiri mesajı göndermek için yapıldığını ifade etti.

Londra Belediye Başkanı Sözcüsü yaptığı açıklamada, barışçıl gösteriler gerçekleştirme hakkını desteklediğini belirtti. Sözcü, bunun farklı şekillerde yapılmasına onay verdi.

Bebek Trump balonunun İngiliz parlamento binasının üzerinde uçurulmasına izin verilmesi için 10 binden fazla kişi imza attı. 6 metre yüksekliğindeki balonunun maliyetinin 18 bin sterlini bulduğu belirtiliyor.

Balonu imal eden şirketin sözcüsü, balonun, uçuşa yasak alanda bulunan parlamento binası üzerinde uçurulabilmesi için Ulusal Havacılık ve Polis’ten izin alınması gerektiğini belirtti.