Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Beşiktaş-Porto maçı Portekiz basınında | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde dün oynanan ve 1-1 sona eren Beşiktaş-Porto maçı Portekiz basınında geniş yer buldu.

“Monaco’yu yen üst tura çık” başlığını atan Record gazetesi, “Porto, cehennemden 1 puan çıkardı. Aboubakar’a siyah-beyazlı taraftarlar büyük sevgi gösterdi. Beşiktaş grupta lider olmayı garantiledi.” ifadelerini kullandı.

“Ejderhalar cehennemde hayatta kalmayı başarıyor” başlığını kullanan A Bola gazetesi de, “UEFA Avrupa Ligi’ni garantileyen Porto’nun Şampiyonlar Ligi’ndeki geleceği sahasında Monaco’ya karşı oynayacağı son maça bağlı. Kazanırsa, Almanların maç sonucuna bakmadan gruptan ikinci çıkacak. Türkler ise grup birincisi olarak yoluna devam etmeyi garantiledi.” diye yazdı.

O Jogo gazetesi ise “Ejderha cesareti” başlığı altında “Felipe’nin golü, İstanbul cehenneminde önemli bir puanı garantiledi.” yorumunu yaptı.

Bu arada İspanyol spor gazetelerinden El Mundo Deportivo, Beşiktaş-Porto mücadelesini “Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez son 16 turuna kalan Beşiktaş dün tarih yazdı. Leipzig karşısında küçük düşen Fransızlar ise elendi.”, Marca da “Beşiktaş berabere kalıyor ve lider olarak gruptan çıkıyor. Kara kartallar iyi bir takım olduklarını dün gece göstererek son 16 turuna uçtu.” yorumlarıyla okurlarına aktardı.

Öte yandan Porto Kulübü Başkanı Jorge Nuno Pinto da Costa, Portekiz basınına yaptığı açıklamada, “Quaresma’nın Porto’ya döneceğinden hiç şüphem yok. Çünkü futbolu bıraktığında Porto’da yaşayacak ama Porto’da futbol oynamayacak. Porto Kulübünü bıraksalar da evlerini burada tutan futbolcular olduğunu bilmek güzel bir şey. Bu, Porto’nun onlar için anlamlı olduğunu gösteriyor.” dedi.

Da Costa, Beşiktaş formasını giyen Pepe ve Ricardo Quaresma ile yakın dostluğunun bulunduğunu da söyledi. AA