Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Beyaz Saray Doktoru Jackson: Trump gayet sağlıklı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Beyaz Saray Doktoru Ronny Jackson, Trump’ın sağlığının çok iyi durumda olduğunu söyledi. Jackson, bugün yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın herhangi bir bilişsel bozukluğu olmadığını ve başkanlık görevi boyunca da sağlığının iyi kalacağını açıkladı.

Dr. Ronny Jackson, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında, tüm verilerin Trump’ın gayet sağlıklı olduğunu gösterdiğini ve görevi süresince de sağlıklı kalacağını ifade etti. Jackson, harika genlere sahip olduğunu söylediği Trump’ın spekülasyonların hedefi olduğunu vurguladı.

Doktor Jackson, “Sanırım sağlık muayenesini bazıları son fırsat olarak gördü. Trump’ın gizleyecek bir durumu olmadığı için endişeye kapılmadığına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Trump’ın ‘Montreal Bilişsel Değerlendirme Testi’ne tabi tutulduğunu ve sonucun 30’da 30 olduğunu açıkladı.

Hiçbir bilişsel ya da zihinsel sorun bulunmadığını vurgulayan Jackson, Trump’ın görevi süresince bu testi yaptıran ilk başkan olduğunu ifade etti.

Jackson, Trump’ın fiziksel özelliklerini şöyle sıraladı; Boyu 1.90 metre, kilosu 108 kg, nabzı 68, tansiyonu ise 12 ila 7

Walter Reed Ulusal Askeri Hastanesi’nde Cuma günü yapılan incelemede, Trump’ın kalp atışlarının, kan basıncının ve kalp fonksiyonlarının normal olduğunu belirten doktor, motor fonksiyonlarının ve duyu organlarının da normal olduğunu dile getirdi.

Jackson, Trump’ın kalp sağlığının yaşına göre mükemmel olduğunu söyleyerek bunun sigara ya da alkol tüketmemesinden kaynaklandığını söyledi. Ayrıca Trump’ın diyetinde mümkün olduğunca yağ ve karbonhidratı azaltacağını belirtti.