Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Beyaz Saray, First Lady’nin danışmanının görevden alındığını duyurdu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Beyaz Saray, First Lady Melania Trump’ın danışmanlarından olan yakın arkadaşı Stephanie Winston Wolkoff ile çalışmayı bıraktıklarını duyurdu.

Beyaz Saray yetkilileri konuya ilişkin ayrıntı vermezken Melania Trump’ın Sözcüsü Stephanie Grisham yaptığı açıklamada, “First Lady’nin ofisi, Bayan Wolkoff ile yapılan özel hizmetler sözleşmesini iptal etti. Yoğun çalışmaları için kendisine teşekkür ediyor ve en iyi dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

Stephanie Winston Wolkoff ‘a 26 milyon dolar

Wolkoff’un işine Trump’ın yemin törenini düzenlemek için verilen 26 milyon dolar nedeniyle işine son verildiği belirtiliyor.

The New York Times gazetesi, iki hafta önce yayımladığı bir haberde Wolkoff’un sahibi olduğu WIS Media Partners adlı şirket tarafından organize edilen Trump’ın yemin töreninde çok daha az davetli olmasına rağmen Obama’nın yemin töreninden iki kat daha fazla para harcandığını duyurmuştu. Gazetenin kısa süre sonra yaptığı bir diğer haberde de Stephanie Winston Wolkoff’un kovulduğunu aktarmıştı.

Gazetenin haberine göre WIS Media Partners, Trump’ın açılış töreninden sadece birkaç hafta önce kuruldu. Melania Trump ve Stephanie Winston Wolkoff uzun yıllardan bu yana arkadaştı. Hatta Melania Trump, Wolkoff’un 40’ıncı doğum günü partisine katımış, ikilinin fotoğrafları uzun süre sosyal medyada boy göstermişti.
Wolkoff konuya ilişkin yaptığı açıklamada Melania Trump ile halen arkadaş olduklarını ve resmi olmasa da kendisine danışmanlık yapmaya devam edeceğini söyledi. Trump’ın yemin töreni için hazırladığı organizasyondan gurur duyduğunu kaydetti. Stephanie Winston Wolkoff, iddialara ilişkin yaptığı açıklamada organizasyon için kendisinin 1.62 milyon dolar aldığını kabul etti. Ancak bu parayı törende emeği geçen 15 kişi arasında bölüştüklerini savundu.

Yemin Töreni Komitesi’nin açılış töreni ve diğer etkinlikler için aldığı ayrılan 107 milyon doların neredeyse dörtte birinin Stephanie Winston Wolkoff’un şirketine verildiğinin anlaşılması tartışmalara neden olmuştu. Tutulan vergi kayıtları, Wolkoff’un şirketine 26 milyon dolar verildiğine işaret ediyor.

Washington Post gazetesinin haberine göre, Melania Trump ya da ailenin herhangi bir üyesi, Wolkoff’un şirketinin kârından haberdar değildi. Wolkoff kariyerine Manhattan’da etkinlik ve partiler düzenleyerek başladı. Vogue’un özel etkinliklerini planladı. Lincoln Center’da moda yönetmenliği yaptı.