Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

‘Beyaz Saray’da Ivanka Trump-Steve Bannon çekişmesi’ | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Gazeteci Bob Woodward’ın bir bölümü ABD medyasında da yayımlanan kitabı “Korku: Trump Beyaz Saray’da” Trump’ın kızı Ivanka Trump’ı da hedef aldı.

Kitap’ta Trump’ın üst düzey danışmanı olarak görev yapan Ivanka Trump’ın da Beyaz Saray’daki yardımcılarıyla anlaşamadığı ve kendisini Beyaz Saray çalışanı olarak görmek isteyenlere Trump’ın kızı olarak farklı bir konumda olduğunu hatırlattığı ifade ediliyor.

Ayrıca Trump’ın eski baş strateji danışmanı Steve Bannon’un görev yaptığı dönemde bu tür bir anlaşmazlık yaşadığına kitapda değiniliyor. Woodward’a göre, Bannon, bağırarak Ivanka Trump’a “Sen çalışma ekibinin bir bireyisin” dediği ve diğerleri gibi dönemin Beyaz Saray Genel Sekreteri Reince Priebus’un talimatlarına uyması gerektiğini belirtti. Bannon’un, Ivanka Trump’a ayrıca “Etrafta dolaşıyor ve takım lideri gibi davranıyorsun bu doğru değil. Sen çalışanlardan birisin” dediği belirtiliyor. Kitaba göre, Başkan ile özel bir iletişim kurabilen Ivanka Trump buna, “Ben çalışanlardan biri değilim ve asla onlardan olmayacağım. Ben Başkan’ın kızıyım” şeklinde yanıt verdiği belirtildi.