Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bill Gates uyardı: Birkaç ay içinde 30 milyon kişi ölebilir! | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Microsoft’un kurucusu ve ünlü iş insanı Bill Gates, dünyayı etkisi altına alabilecek yeni bir salgına karşı uyarıda bulundu.

Gates, bu hastalığın, birkaç ay içerisinde 30 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olabileceğini öne sürdü.

Geçtiğimiz ay düzenlenen bir konferansta konuşan Gates, bir sonraki salgının, genetik mühendislik kullanılarak bilgisayarda üretilmiş bir virüs yüzünden gerçekleşebileceğini belirtti. Biyoterörizme dikkat çeken Bill Gates, bu virüsün çiçek hastalığının sentetik bir versiyonu ya da ölümcül ve süper bulaşıcı bir çeşit grip olabileceğini söyledi.

“Salgınlara hazırlanın”

“Dünya sürekli bir şekilde ilerliyor ve olaylar daima gözlemleniyor ancak bu hastalığı kimse umursamıyor” ifadelerini kullanan Gates, korsanların eşsiz bir silah olarak kullanmak için çiçek ve grip hastalıkları gibi yeni tür bir hastalık geliştirmek üzere çalıştıklarını ifade etti.

Ölümcül hastalığın, seyahatler yoluyla hızla yayılacağını belirten Gates, konferansta bu duruma ilişkin bir de video paylaştı.

Sadece 6 ay içinde 30 milyondan fazla insanın ölümüne neden olacak hastalığın, özellikle bu tür bir durumla mücadele etmek için henüz harekete geçmeyen devletler açısından endişe kaynağı olacağını belirtti.

Bill Gates ayrıca, dünya çapındaki tüm tıbbi kurumlar ve yetkililerine, bu tür hastalıklarla mücadele etmeye hazırlanılması çağrısında bulundu.