Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Bingazi’de bombalı araçlı saldırı: Onlarca ölü var | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Bingazi’nin güneyinde bulunan hükümet binasının hedef alındığı iki bombalı araçlı sadırı sonucu onlarca ölü ve yaralı olduğu aktarıldı.

Yerel haber kaynakları, Libya istihbarat servisinin casusluk departmanı başkanı Tuğgeneral Mehdi Fallah’ında aralarında bulunduğu birçok kişinin yaralandığını bildirdi. Diğer kaynaklar patlamanın şehrin ortasında bulunan Süleymaniye mahallesindeki bir caminin önünde gerçekleştiğini ifade etti.

‘Ölü sayısı artabilir’

El-Cela Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada sayıların henüz netlik kazanmazken ölü sayısının artabileceği söylendi. Güvenlik güçleri kaynaklarından alınan bilgiye göre, patlamanın bir caminin önünde gerçekleştiği bildirdi.

Bu cami Libya’nın doğusundaki Halife Hafter güçleri ile birlikte radikalleri öldüren silahlı grupların kalesi olarak bilinmektedir.

Muammer Kaddafi rejimini sona erdiren halk ayaklanması, devrimin kalesi olan Bingazi, aşırılık yanlısı grupların kalesi haline geldiğinden beri Libya’da büyük bir kargaşa yaşanıyor. Saldırılar ise genellikle diplomatları ve güvenlik güçlerini hedef alıyor.