Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

BM Temsilcisi Mistura: İran, Türkiye ve Rusya ile görüşeceğiz - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın, Suriye’nin yeni anayasası üzerinde çalışacak komisyonda kimlerin yer alacağını belirlemek için eylül ayında Rusya, Türkiye ve İran’ın temsilcileri ile bir araya geleceği belirtildi.

BM Suriye Özel Temsilcisi’nin, Suriye’nin yeni anayasasının taslağını hazırlayacak komisyonun içeriğine son şeklini vermek için Astana barış sürecinin garantör ülkesi olan Rusya, Türkiye ve İran ile eylül ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde bir araya geleceği açıklandı.

De Mistura’nın ofisinden yapılan açıklamada, “BM Suriye Özel Temsilcisi, Anayasa Komitesi’ne dair son rötuşları yapmak için Eylül ayı başlarında Cenevre’de resmi istişareleri sürdürmeyi bekliyor” ifadeleri kullanıldı.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube