Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Buhari, Hasbaya ve Marcayun’u ziyaret etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan’ın Lübnan Maslahatgüzarı Velid el-Buhari, Hasbaya ve Marcayun arasındaki bölgeyi ziyaret ederek halkla bir araya geldi.

Buhari, Ramazan Bayramını kutlayan halka seslenerek, “Mübarek Ramazan Bayramı’nızı kutluyorum. Sıcak karşılamanız ve misafirperverliğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Bu ziyaret sırasında herkesin yakın ve sıcakkanlı olduğunu gördüm” dedi.

Ziyarete önemli isimler katıldı

Velid el-Buhari’nin Hasbaya beldesindeki gezisine, Demokratik Buluşma Bloğu’ndan Milletvekili Vail Ebu Faur, Özgür ve Gelişim Bloğu’ndan Enur Halil, Hasbaya ve Marcayun Müftüsü Şeyh Hasan Dali’nin yanı sıra İlerici Sosyalist Partisi’nden Şefik Elvan ve dini liderlerde katıldı.

“Gururlu bir Arap Lübnan olarak yürüyoruz”

İlk durak olarak Dar el-İfta’yı ziyaret eden Buhari, “Birlikte yaşamayı öğrenen ve birbirileri ile iyi iletişim kuran aileleriniz arasında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Biz binlerce Suriyeli, mülteci ve vatandaşlar arasında ayrım yapmıyoruz. Hepsi evimizde ve aileleri arasında yaşıyor” dedi.

“Kurumlarımızı geliştirmek için hepimiz bir elden çalışıyoruz. Suudi Arabistan’a şükranlarımızı sunuyoruz. Kafr Şuba tepelerinin ve Şeba çiftliklerinin İsrail işgalinden muzdarip olduğunu söylüyoruz” diyen Buhari, sözlerini “Bu işgal altındaki topraklar halkın hakkıdır. Gururlu bir Arap Lübnan olarak yürüyoruz” diyerek sonlandırdı.