Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Caca: Lübnan’da yolsuzluk yapanlar yolsuzlukla mücadele edenlerden daha fazla | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Kuvvetleri Partisi Genel Başkanı Samir Caca, ülkede yolsuzluk yapanların yolsuzlukla mücadele edenlerden daha fazla olduğunu söyledi. İnsanları, Lübnan Kuvvetleri Partisi’ne oy vermeye çağıran Caca, “Bu çağrım hoşgörüsüzlükten kaynaklanmıyor. Bilakis mantıkla hareket ederek söylüyorum. Partimiz 35 yıldır her aşamada verdiği her sözü gerçekleştirdi” ifadelerini kullandı.

Caca, seçim kampanyası kapsamında yaptığı konuşmada aday seçmelerini coğrafi kriterler ile adalet ve eşitlik ilkesine dayanarak yaptıklarına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Herkesin yolsuzlukla mücadele etmek istediğini duyuyoruz. O zaman şunu soruyoruz; herkes bununla mücadele etmek istiyorsa bu yolsuzluk bu devlete nereden girdi? Cevap açık. Bu günlerde yolsuzluk yapanların sayısı yolsuzlukla mücadele edenlerden daha fazladır. Bu, Lübnan Kuvvetleri’nin hükümete aktif olarak dahil olduğu ilk ortaklık. Geri kalan kişiler ve partiler uzun süredir göreve devam ediyor. Tüm Lübnanlılar bir şeffaflık modeli haline gelmiş olan ve yolsuzlukla mücadele eden partimizin Bakanlarının performansındaki azami gayreti fark etmişlerdir. İnsanlara Partimize oy vermeleri yönündeki çağrımız, az konuşup çok çalışma prensibimize dayanıyor. Diğerleri çok konuşarak yalnızca az bir başarıya ulaşıyorlar. Ama aslında ne söylediklerini bile bilmiyorlar.”

Caca seçim konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Lübnan’ın değişmesi gerekiyor. Anavatanımız ihtiyaç duyduğumuz bütün servete sahip. Ancak dünya, ülkemizi fakir olarak görüyor. Her şeyimiz var ama devlet yönetimi bize hiçbir şey bırakmadı. Hepimizin Lübnan hakkında isteklerine ulaşması için Lübnan Kuvvetleri Partisi’ne oy vermemiz gerekiyor. Bunu sadece Partimiz yapabilir. Ne yazık ki başka kimse bu işin üstesinden gelemez. Tüm Lübnanlılar 6 Mayıs’ta sandık başına gidecek ve vicdanlarına oy verecekler. Herkes hayal ettiği Lübnan için oy verecek. Eğer hayallerini gerçeğe çevirmek istiyorlarsa Lübnan Kuvvetleri için oy kullanmaları gerekiyor.”