Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Caca, Süleyman’dan Keservan ve Cübeyl’deki listesini desteklemesini talep etti | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Güçleri (Ketaib) Partisi Genel Başkanı Samir Caca, eski Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman’ı ziyareti sırasında “Baabda Deklarasyonu’nu yeniden canlandırmak ve uygulamak” için “kesin değişiklik” listesini desteklemesini talep etti.

Caca’nın bakanları “kesin değişiklik” listesiyle beraber, Amşit’teki evinde Başkan Süleyman’ı ziyaret etti. Caca, “Cübeyl’deki listemiz bize Baabda Deklarasyonunu ve eski üçlü ittifakın ve gerçek ulusal onurun günlerini hatırlatıyor” açıklamasında bulundu.

Başkan Caca: “Bugün öne sürülen şey, Lübnan Güçleri devletteki bakanları aracılığıyla farkı yarattığı gerçek değişimdir.”

Öte yandan, Mişel Süleyman, Başkan Caca’ya “sevgili ziyareti” sebebiyle teşekkür etti. Bölgedeki halktan oluşan “kesin değişiklik” listesini, egemen bir ittifak oluşturmayı düşünerek karşıladı.

Süleyman, düzenlemelerin çoğunun egemen yönelimi olmadığını ve “dış ilişkileri olan ve Lübnan’ı umursamayan, kişisel çıkarlarını önemseyen partiler var” dedi. Bazı seçim ifadelerinde Hristiyanların haklarının geri verilmesi hakkında konuşulmasını sahte olarak değerlendirdi. Ardından, “bu haklar devlet tarafından korunmaktadır” diye ekledi.

Lübnan Güçleri’nin eylemlerini, bunların içinde ve dışında siyasette uyguladıkları eylemleri savunduğunu ve bu konuda fikir birliği bulunduğunu belirten Mişel Süleyman, “Caca ile Lübnan’ı daha iyi bir şekilde kalkınması ve daha iyi bir hale gelmesi için koordinasyon konusunda anlaştık” dedi.