Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Caca: Yolsuzlukları engellemek için seçimi kazanmalıyız | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Kuvvetleri Partisi Genel Başkanı Samir Caca, diğer siyasi partilerin kendi partisine karşı bloklaştığını çünkü kendisinin yolsuzluk ile mücadele ettiğini söyledi. Tüm bunları izole etmek ve zulümleri engellemek için seçimi kazanma ihtiyacını vurgulayan Caca, “Sonunda seçmenler son kararı verecek ve sadece doğru alan ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.

Caca bu açıklamayı partisinin kordinatörleri ve kadrolarıyla yaptığı toplantıda dile getirdi. Caca bu toplantıda bölgedeki trafik krizi ve elektrik meselelerini çözülmesini istedi. Caca, Lübnan’da elektriğin olmadığını söylediğimiz de, “Denklem basit ya gemiler ya da karanlık” diyorlar, bu denklemi bir saatliğine bile anlamadığını ifade etti.

“Gençlerimize yeni iş imkanları oluşturabiliriz”

Genel Başkan Caca, “Bizim yeni okullarımız var onlardan istifade edebiliriz. Lübnan’ın gençleri Lübnan’da iş imkanı bulabilirler böylece yurtdışına çıkmak zorunda kalmazlar”

Konuşmalarının devamında Caca, “ Lübnan’da tam bir devlet olsun, yarım yada çeyrek değil. Devleti bölmemiz mümkün değil. Tüm karar devletin elinde olmalıdır. Silahlar devletin elinde olmalı. Lübnan Kuvvetleri partisi tüm bu sebeplerle kazanıyor sadece kendisi için değil. Bize baskı ve zulüm yapmak isteyenler var. Bize karşı onları toplayan gücün ne olduğunu anlayamadım. Anlaşılan o ki yetenekli olan güç tek Lübnan Kuvvetleri çünkü tek başına meşruiyetin arkasında duran sadece o var” ifadelerini kullandı.

“Partimiz insanların yöneticisidir mallarının değil”

Genel başkan konuşmasının devamında şunları kaydetti; “Siz de, tüm Lübnanlılar gibi, hükümetin içinde neler olduğunu görüyorsunuz. Lübnan Kuvvetleri Partisi’ni kaç kere hükümetten çıkarmak istediler. Neden? Onların önlerinden bir şey mi alıyoruz? Asla. Partimiz insanların yöneticisidir insanların mallarının yöneticisi değil.”

“Lübnan Kuvvetleri Partisi’ne karşı ayaklanıyorlar”

Caca konuşmasını şöyle sonlandırdı; “Neden Lübnan Kuvvetleri Partisi’ne karşı ayaklanıyorlar. Çünkü ona karşı toplanmak çok kolaydır. Zor olan onunla beraber olabilmektir. Önümüzde gördüğümüz yüzlerce milyon dolara mal olan, şeyleri gözden kaçırmamaktayız. Yaptığımız her şeyi elimizden gelenin en iyisiyle yapmaya çalışıyoruz.”