Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Caca’dan ‘çekişme ve rekabeti’ sona erdirme uyarısı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Lübnan Kuvvetleri Parti Lideri Semir Caca, tüm yandaş ve destekçilerinden Lübnan’ı uçuruma sürükleyen çekişme ve rekabetleri sona erdirmelerini talep etti.

Caca, dün yaptığı açıklamada, Lübnan Kuvvetleri Partisi’nin yandaşları ve destekçilerinden tüm rekabet ve çekişmeleri bitirmelerini istiyorum. Tek taraflı da olsa, siyasi gerçekler ve sessiz tartışmaların dışında kalınmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu. Herhangi bir farklılığın yangına körükle gitmekten başka bir çözüm getirmeyeceğine işarette bulunan Caca, ayrılıkların oluşturduğu gediğin ancak diyalog ve yapıcı iletişim yoluyla kapatılabileceğini ifade etti.

Halkın önceliklerinden daha üst bir önceliğin bulunmadığını söyleyen Caca, “Çünkü geçim ve ekonomi derdi, oldukça baskıcı bir hal aldı. Lübnan Kuvvetleri’nin bu sorunlarla başa çıkacak hükümetin oluşturulmasını hızlandırmak için tüm olanakları sağladı. Boşluğun devam etmesi, cansız ekonomiyi harekete geçirmek için benimsenebilecek yollar ve mekanizmalar arayışına girişime yol açıyor. Çünkü öncelik halkın rahata kavuşması. Çekişme, rekabet ve tartışmalar, Lübnan’ı uçuruma itiyor” ifadelerini kullandı.