Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Cenova köprüsünde ölenler için resmi tören düzenlendi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Geçtiğimiz günlerde İtalya’nın kuzeyindeki Cenova kentinde meydana gelen köprü faciasında hayatını kaybeden 38 kişi için resmi cenaze töreni düzenlendi. Törene, aralarında siyasetçilerinde bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

La Stampa gazetesinin haberine göre, çöken köprünün enkazında hayatını kaybeden 17 kişinin ailesi hükümeti boykot etmeyi tercih ederek bu resmi cenaze törene katılmayacağını açıkladı.

Perşembe günü yapılan açıklamada ölü sayısının38 hastanedeki yaralıların sayısının da 10 olduğu, 6’sının sağlık durumunun kritik olduğu bildirildi. Ayrıca arama ve kurtarma ekipleri köprü molozlarının altında kaldığı tahmin edilen 5 kişiyi arıyor.

Cenova’da büyük bir salonda gerçekleştirilen cenaze töreninde aralarında biri çocuğa ait (beyaz tabut) olan toplamda 18 tabutun üzeri çiçeklerle kaplandı.

Cenova Piskoposu Angelo Bagnasco devletin resmi cenaze törenine katılmayan ailelere saygı gösterilmesi gerektiğini belirtti. Bazı kurbanların cenaze töreni ise dün İtalya’nın farklı şehirlerinde gerçekleşti.

İtalya’nın sembolik yerlerinde ışıklar söndürülecek

Vefat edenler için ulusal yas günü ilan edilerek İtalya’nın sembolü olan Kolezyum ve Fontana di Trevi gibi yerleri aydınlatan ışıklar saat 22:00- 23:00 arası kapatılacaktır.