Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Cezayir askerleri Tunus’tan kaçan 3 teröristi öldürdü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Tunus Ulusal Muhafız Teşkilatı resmi sözcüsü komutan Halife Eş Şeybani, Cezayir Jandarma Birliklerinin Tunus topraklarına kaçmaya çalışan 3 teröristin, Salı akşamı Batı Tunus Birliğinin üzerine ateş açmasıyla çıkan çatışmada etkisiz hale getirildiği ifade etti.

Tunus Haber Ajansı (TAP), Cezayir yönetiminin Tunus’ta öldürülen 3 terörist hakkında bilgi verdiğini, bu teröristlerin daha önce Bodriyas’taki Ulusal Muhafız Teşkilatı’na ait kara birlikleri ve sınır merkezlerindeki birliklerle çatışmaya girdiklerini aktardı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, terörist unsurların Bodriyas’taki Ulusal Muhafız Teşkilatına ait kara birlikleri ve sınır merkezlerinde bulunan kendine bağlı birlikleri gözlemledikleri ifadeleri yer aldı.

Teröristler hakkında bilgi almak isteyen Ulusal Muhafız Birlikleri, teröristlerin bulunduğu bölgeye yaklaşınca ateşle karşılaştılar. Birlikler de karşılık verince çatışma ve kovalamaca başladı. Teröristler sığınak aramak için Cezayir topraklarındaki dağların derinliklerine doğru kaçtı. Olayda, Ulusal Muhafız Birlikleri’nden kimsenin yaralanmadığı kaynaklardan gelen bilgiler arasında yer aldı.

‘İki sarayla çevrili dağ’ diye isimlendirilen bölgenin teröristlerin önemli merkezlerinden olduğu ve yapılan birçok saldırının arkasında bulunduğu bildiriliyor. Bu saldırılar arasında, 29 Temmuz 2013’te 9 askerin öldüğü ve 16 Temmuz 2014’te meydana gelen 15 askerin öldüğü olaylar ön plana çıkıyor.