Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Çocuk şarkı yarışmasının kazananı Faslı Hamza oldu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

MBC TV kanalında 2.sezon’u yayınlanan, 7 ila 14 yaşlarındaki çocukların yarıştığı ses yarışması Voice Kids programının kazananı Faslı Hamza el- Bayd oldu. Iraklı şarkıcı Kazım Sahir’in grubunda yer alan 10 yaşındaki Hamza, rakipleri Mısırlı Leci Mesihi(10) ve Eşrak Ahmed’e(10) karşı aldığı binlerce sms’le birinciliği kaptı.

Lübnan’ın Başkenti Beyrut’un doğusunda MBC stüdyolarından gece yarısına kadar yayını süren yarışma, 6 çocuğun nefes kesen performansıyla kitleleri televizyon başına kilitledi.

Yarışmanın jurileri arasında ünlü sanatçılar yer alıyor

Yarışma’nın jurileri arasında Iraklı Kazım Sahir, Lübnanlı Nansi Acram ve Mısırlı Tamir Hasani gibi ünlü sanatçılar yer alıyor.

Yarışmanın açılış konuşmasını yapan Kazım Sahir, bu programın Arap dünyasında yaşanan savaşı ve kaosu unutturması dileğinde bulunarak yarışmacı çocuklar için, ‘’Sizin sayenizde savaş, ölüm ve zulüm yok olacak inşaallah’’ demişti.

Hamza’ya, Suudi Arabistan’dan 200 bin riyal eğitim bursu

Faslı Hamza, Yemen halkının gönüllerini fetheden sekiz yaşındaki Mariya Kahtan’ı da aldığı sonuçla geçti. Ayrıca Hamza, Suudi Arabistan’dan 200 bin riyal eğitim bursu aldı.