Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Cubeyr: Veliaht Prens ABD’ye bir ziyaret gerçekleştirecek | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın, ABD Başkanı Donald Trump’tan ABD’yi ziyaret etmesi için bir davet aldığını ve Veliaht Prens tarafından kabul edilen bu ziyaretin tarih ve ayrıntılarını belirlemek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Kosta Rika Dışişleri Bakanı Manuel Gonzalez Sanz ile düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan Cubeyr, “Prens Muhammed bin Selman, ABD Başkanı Donald Trump’tan ABD’yi ziyaret etmesi için bir davet aldı ve daveti kabul etti. Şimdi ayrıntıları belirlemek için ABD tarafıyla birlikte çalışıyoruz” şeklinde bilgi verdi.

Cubeyr ayrıca Sanz’ın Suudi Arabistan’a ilk ziyaretini ‘tarihi’ olarak nitelendirerek, “İki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirerek, bunları her alanda nasıl geliştirebileceğimizi ele aldık. Ülkelerimiz arasında umut vaat eden fırsatlar var” diye konuştu.

Kosta Rika Dışişleri Bakanı Sanz ise, Suudi Arabistan hükümeti ve işadamlarına, ülkesiyle ekonomik ve ticari işbirliğini güçlendirecek adımlar atması çağrısında bulunarak, Kosta Rika’nın yabancı yatırımcılara herhangi bir kısıtlama getirmediğini ve yerel ortağa ihtiyaç duymadan arazi sahibi olabileceklerini vurguladı.

Tarihi bir ziyaret olan Suudi Arabistan’ı ilk ziyaretinin kendisi için bir onur olduğunu söyleyen Sanz, “İki ülke arasındaki işbirliğinin yanı sıra, turizm, ticaret ve yatırım alanlarındaki ilişkilerin geliştirilmesi için umutlar var. Suudi Arabistan ile uzun vadeli güçlü bir ilişki kurmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.