Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Demokratlar ABD’de yeni ekonomik gündemi açıklayacak | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

ABD’de demokratlar, Başkan Donald Trump’ın iktidarından altı ay sonra, yeni ekonomi projelerini açıklayarak, siyasi üstünlüğü yeniden kazanmayı ümit ediyorlar.
Demokrat Senatör Chuck Schumer, düzenlediği basın toplantısında senatoda yer alan demokrat milletvekillerinin Virginia Eyaletinin Perryville şehrinde A Better Deal (en iyi anlaşma) isimli yeni projelerini açıklayacaklarını duyurdu.

Trump’ın The Art of The Deal (İş Bitirme Sanatı) ” isimli kitabından aldığına inanılan proje, Demokrat Parti’nin sadece özel menfaatler ve halkın bir kısmının daha çok zengin olması için değil, tüm ABD’nin istifade edebileceği bir ekonomi olması için, istihdam ve ücret imkanlarını ve ülkenin geleceğinin iyileştirmeye yönelik olduğu belirtiliyor.

Trump, Demokrat Parti’nin parlamentoda azınlığı temsil ettiğine ve planlanmış siyasi kazanımları gerçekleştirmeye çalıştığını söyledi. Washington Post gazetesi ve ABC televizyonunun yaptığı anket sonuçlarına göre halkın %52 ‘si Demokratların Trump karşıtı olduğunu, sadece %37’sinin desteklediğini söyledi.

Washington Post gazetesi, Demokrat Partisi ile ilgisi olmayan kaynaklardan aldığı bilgiye göre, tasarının bugün uygulamanın finanse edilmesi ve yeni görev eğitimlerinin nasıl olacağını, ilaç masraflarının sınırını bildiren ve ticari anlaşmaların durumu müzakeresini tekrarlayan önergelerin bugün belirlenmesi beklenmekte.