Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Deniz Naki'ye Türkiye'de futbol yasağı - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’na karşı duruşundan dolayı, Amed Sportif Faaliyetleri’nin oyuncusu Deniz Naki’ye 273 bin lira para cezası ve ömür boyu futboldan men cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından yapılan açıklamada, Deniz Naki’ye, ‘ayrımcılık ve ideolojik propaganda’ nedeniyle 3 yıl 6 ay müsabakalardan men ve 273 bin lira para cezası verildiği belirtildi. Cezanın 3 yılı aşması nedeniyle Deniz Naki’nin lisansı iptal edildi.

Oyuncu, sosyal paylaşım sitelerinde yer alan hesabından, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto eden gösterilere katılmaya çağırmıştı.

Oyuncunun avukatı, müvekkili 9 Ocak tarihinde Köln yakınlarında Aachen Otobanı’nda seyir halindeyken bir araçtan ateş açıldığını ve ölümden döndüğünü söylemiş, müvekkilinin ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönmeye karar verdiğini bildirmişti.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube