Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Suudi Arabistan’a Hac övgüsü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan’ın özelde bu yıl sayıları 80 bini bulunan Türk hacılarına ve genelde tüm hacılara sunduğu hizmetler, planların uygulanmasındaki başarı ve Hac ibadetini yerine getirmek isteyenlerin huşu içerisinde bunu gerçekleştirmeleri için gösterilen büyük çabalara övgüde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a Hac ibadetini yerine getirmek üzere gelen Allah’ın misafirlerine sundukları hizmetler sebebiyle teşekkürlerini bildirdi.

Hacı adaylarının güven ve emniyet içerisinde, rahat ve konforlu bir şekilde ibadetlerini yerine getirmeleri için gerçekleştirilen çalışmaların büyük başarısından gurur duyduğunu ifade eden Dr. Erbaş, Hac ibadetinin yerine getirilmesi ve hacı adaylarına rahatlık ve kolaylık sağlamak için görevlendirilen tüm ekiplerin çalışmalarını tam bir takım ruhuyla gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Dr. Erbaş, Mekke ve Medine’de hacılara sunulan cömert hizmetlerin Hac mevsiminin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağladığını vurguladı.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Mısır Müftüsü Şevki Allam, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı bu yılki Hac mevsiminin başarısı sebebiyle tebrik etti. Mısır Müftüsü dün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu yıl Hac ibadeti kolay, rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleşti. Allah’ın misafirlerinin Hac ibadetlerini herhangi bir engel veya zorluk olmadan tam bir emniyet içerisinde yerine getirmeleri için sağlanan tüm hizmetlerin ve yardımların yanı sıra söz konusu hizmetlerin sağlanması için ortaya konulan başarılı koordinasyona da şahit olundu.”

Suudi Arabistan Kıdemli Alimler Konseyi Genel Sekreterliği de Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı bu yıl elde ettikleri başarılar sebebiyle tebrik etti. Genel Sekreterlik tarafından dün yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Suudi Arabistan yönetimi ve halkı, Mekke ve Medine’ye hizmet etmeyi bir onur olarak görüyor. Bu amaçla Mekke ve Medine’ye hizmet etmek için tüm maddi ve insani kaynaklar seferber ediliyor. Kutsal yerlerde ve kutsal mekânlarda birbirini izleyen güçlü projelerle Allah’ın rızasını kazanmanın yanı sıra onun emrini yerine getirmek üzere gelen misafirlerinin ibadetlerini özgürce, güven içinde ve rahat bir şekilde yerine getirebilmeleri sağlanıyor.”