Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Dubai’de 86 Katlı Gökdelende Yangın | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünyanın en büyük gökdelenlerinden biri olan Dubai’deki 86 katlı Torch Tower’da yangın çıktı. Kule başarılı bir şekilde tahliye edilerek yangın kısa bir süre içerisinde söndürüldü.

Dubai Sivil Savunma Kurumu, itfaiye ekibinin 337 metre yüksekliğe sahip kuledeki yangının sabah saat 04:00 sularında söndürdüğünü, ölen ya da yaralanan olmadığını, binada kalan kişilerin de güvenli yerlere tahliye edildiklerini bildirdi.

Marina bölgesindeki kule 2015 yılında da çıkan bir yangında alevlere maruz kalmıştı.

Yangın sonrası itfaiye ve güvenlik güçleri toz ve enkazla kaplı çevre sokakları kapattı.

Reuters ajansından bir görgü tanığı binanın dış yapısında sabah saat dört sularına kadar bir yangın göstergesi olmadığını, konut sakinleri ve yoldan geçen yayaların konutun etrafında bakınıp durduğunu ifade etti.

Konut sakinlerinden George ismindeki bir tanık: “Biz uykudaydık. Yangın alarmı ve insanların bağırışıyla uyandık. Merdivenleri hızlıca indik. 50. kattan inmemiz 10 dakikamızı aldı. Yangın, gece bire kadar çok şiddetliydi. Sonraki iki saat sakinleşti. Bize söylenilene göre yangın 67. katta başlamış” dedi.

12. katta oturan Muhammed adındaki konut sakini ise, yangının önce üst katlarda çıktığını daha sonra ise enkaz parçalarının düşmesiyle alt katların da ateşle tutuşarak yandığını söyledi.

Hükümet ateşten zarar görenlere sığınak sağlamak için uğraştığını dile getirdi.

Konut sakinleri ve görgü tanıkları sosyal ağ sitesinden gökdelenin tutuşma fotoğraflarını paylaştı.

2015 yılında da aynı gökdelende çıkan yangınla yüzlerce konut sakini binadan çıkartılmıştı.