Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Dubai’de sahte hesap oluşturan bir kişi gözaltına alındı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dubai Polisi Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, bir devlet kurumu adına sosyal paylaşım sitelerinde sahte hesap açan bir şüpheliyi gözaltına aldı.

Dubai polisinden yapılan açıklamada, şüphelinin, devlet kurumunda çalıştığı ve para karşılığında iş arayanlara veya Dubai’de ikamet etmek isteyenlere yardımcı olabileceğini iddia ettiği belirtildi.

Şüpheli, hesabı takip edenlerin güvenini kazanmak için çeşitli vesilelerle resim çektirdiği yetkililerle olan fotoğraflarını paylaştı.

Dubai Polisi Ceza ve Soruşturma Genel Müdürü Salim er-Rumeysi, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Dubai’de bir devlet kurumuna ait gibi gösterilen sosyal medya hesabının olduğuna dair bilgiler var. Hesabın Dubai İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü ile bağlantılı olduğu izlenimi verilmesi için yetkililerle çekilmiş çeşitli fotoğraflar yayınlandığı ve hesap sahibinin, iş, ikamet ve diğer hizmetlerle ilgili para karşılığında yardımcı olabileceğini dair bilgiler yer alıyor.”

Dubai Polisi Ceza ve Soruşturma Genel Müdürü, bu bilgilerin doğruluğunun kanıtlanması için Siber Suçlar Araştırma Departmanı tarafından bir araştırma ekibinin görevlendirildiğini sözlerine ekledi.

Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin ve siber devriyelerin kişinin kimliğini ve yerini belirleme konusunda başarılı olduğunu aktaran er-Rumeysi, şüpheliyle yardım almak istiyor gibi temasa geçildiğini, istediği para ile verilen tarihte kararlaştırılan yerde buluşularak gözaltına alındığını ve şüphelinin Kamu Savcılığına sevk edildiğini kaydetti.