Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Dünya kupası bileti satan bu sitelere dikkat! | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya Kupası maçları için bilet satan bazı web siteleri biletleri resmi rakamının onlarca katı üzerinde piyasaya sürüyorlar. Bu durum taraflarda ve FIFA’da kaos yarattı. Stubhub, Ticketiz, PrimeSport ve Tecompo, online satış yapan siteler arasında yer alıyor.

The Sun gazetesinin haberine göre, Tunus – İngiltere karşılaşmasının bilet fiyatı FIFA’nın sitesinde 430 dolar iken web sitelerinde bu rakam 16 bin dolara kadar çıkıyor. Bu durum tüketici hakları koruyan küresel kuruluşları da harekete geçirdi.

Biletler piyasa değerinin, 40 kat fazlasına satılıyor

2018 Rusya Dünya Kupası için Mart ayında satışa sunulan bilet fiyatları 8 bin doları aştı. Bu rakamlar, biletlerin resmi fiyatlarının 40 kat fazlasına satıldığını gösteriyor.

FIFA sözcüsü, “Hiçbir sitenin 2018 Dünya Kupası için resmi olarak bilet satmaya hakkı yoktur” açıklamasında bulundu.

Internet Watch Foundation sözcüsü, Dünya Kupası biletlerinin resmi olmayan sitelerden alınmasının büyük bir risk olduğunu ve satılan bu biletlerle stadyumlara giriş yapılamama durumunun olabileceğine değindi. Sözcü, herhangi bir kaosa mahal vermemek için hayranları resmi siteden bilet satın alarak, maçlara katılım haklarının garanti altına almaları için çağrıda bulundu.