Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Dünya Kupası Fransa’yı karıştırdı | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Fransa’nın 2018 FIFA Dünya Kupası final maçında Hırvatistan’ı 4-2 mağlup ederek tarihindeki ikinci şampiyonluğu elde etmesi, ülke genelinde coşkuyla kutlandı. Gece geç saatlere kadar kutlama yapan Fransızlar, eğlencenin dozunu ayarlayamayınca polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

Fransa polisi, ülkelerinin Dünya Kupasını kazanmasının ardından kutlamalarda soruna yol açan aşırı taraftar gruplarıyla çatışması sonrasında dün geç saatlerde Champs-Elysees (Şanzelize) Caddesi’nde göz yaşartıcı gaz bombası kullanmak zorunda kaldı.

Milyonlarca Fransız taraftar, son düdüğün çalmasının ardından coşkuyla sokaklara akın ederken binlercesi de başkent Paris’in merkezindeki meşhur caddelerde toplandı. Ancak karanlığın çökmesiyle küçük bir kalabalık polisle çatışarak, caddedeki dükkanlara ve özel mülklere zarar verdi.

BFM televizyon kanalındaki haberlerde, Lyon şehrinde küçük bir kalabalık arasında da sorun çıktığı ve güvenlik görevlilerinin kalabalığı dağıttığı belirtildi.

Fransa, cumartesi günü Bastille Günü olarak bilinen ulusal bayramın kutlamalarında ve dünkü Dünya Kupası finali sırasında yaklaşık 110 bin güvenlik gücünü seferber etti.