Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Dünya Sağlık Örgütü’nden Suudi Arabistan’a övgü | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bulaşıcı hastalıklarla mücadele konusunda Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığıyla işbirliği yapacaklarını duyurduğu açıklamasında, bu yıl hac döneminde hacı adaylarına sunulan sağlık hizmetlerine de övgüde bulundu.

WHO, Cidde Melik Abdulaziz Uluslararası havalimanına ülke dışından gelen hacı adayları için sunulan sağlık çalışmalarını yerinde inceledi. Sağlık Örgütü tarafından incelemelerde bulunması için gönderilen ekip, Suudi Arabistan’daki sağlık merkezlerini, hacı adaylarının toplanma merkezini, sağlık görevlilerine hem önleyici hem tedavi konusunda verilen eğitimleri ve salgın hastalıklarla mücadele için kullanılan cihazları sahada inceledi.

Suudi Arabistan WHO Temsilcisi İbrahim Zayk, Mekke’de hacı adaylarına sunulan sağlık çalışmalarını “Mükemmel” diye niteledi. Zayk, “Dünya Sağlık Örgütü, vakaların sayısı, ölümler ve diğer bilgilerin doğru bir şekilde servis edildiğinden emin olmak için dünya basınını takip ediyor. Sağlık Örgütü, salgın hastalıklarının erken teşhisi ve tedavisi üzerinde araştırmalar yapmak için Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’yla işbirliği yapacak” dedi.