Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

El-Casmi Riyad’ta yeni şarkısını söyledi ve herkesi coşturdu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

BAE’li sanatçı Hüseyin el-Casmi ve Yemenli sanatçı Fuat Abdulvahid dün ilk defa Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Kral Fehd Kültür Merkezi Tiyatrosu’nda verdikleri konserde, müthiş bir performans gösterdiler. İkili, milli ve duygusal tarzlarda birçok eser seslendirdi.

El-Casmi, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da verdiği ilk resmi konserde, eski ve yeni olmak üzere çok sayıda şarkılar söyledi. Kalabalık el-Casmi’yi çok sıcak bir şekilde karşıladı. El-Casmi katılanların bu sevgisini karşılıksız bırakmayarak, onları selamlayarak şarkılarla coşturdu.

El-Casmi şarkılarına Şehy Zeyd el-Nehyan’ın(Allah rahmet etsin) sözlerinden ve Ali Kono’nun bestesinden oluşan ‘Kasıd’ şarkısıyla başladı. Daha sonra Emir Abdurrahman bin Musa’ıd’ın sözlerinden oluşan, Yiğit Selman, Çok uzun süredir bekliyorum, Benim olarak kalacaksın, Sevdiğimden özlüyorum seni şarkılarını söyledi.  el-Casmi’nin söylediği şarkılar arasında Şair Vahid’in sözlerini yazdığı ‘El-Tayyip’ isimli yeni parçası da vardı. Katılımcıların, bu benzersiz konserin devam etmesi isteği üzerine el-Casmi, ‘Benim olarak kalacaksın’ şarkısını söyledi.

El-Casmi, Riyad’da konsere katılan kalabalığa, arkadaşlarına ve sevdiklerine katılımlarından dolayı çok teşekkür ederek mutluluğunu dile getirdi. El-Casmi konserin bitiminde şahsi Twitter hesabından, “Değerli vatanımı ve çocuklarını sevmekten gurur duyuyor ve bunla övünüyorum. Riyad’da başlığı kardeşlik ve milliyetçilik olan tarihi bir konser bizi bir araya getirdi. Kusurum varsa mazur görün” diyerek bir paylaşımda bulundu.

Sanatçı Fuad Abdurrahman, birkaç farklı şarkı söylerken, Suudi Arabistan’daki ilk konserine katılmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Abdurrahman, konseri düzenleyen şirkete, kendisine  bütün sanatçıların hayali olan böyle bir konserde şarkı söyleme fırsatı verdiği için teşekkür etti.

Konser boyunca kalabalığın kendisiyle ilgilenmesinden dolayı mutlu olduğuna işaret eden sanatçı Abdulvahid, Suud halkını överek onları zevk sahibi ve sanatsever olarak niteledi.

Öte yandan, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad, 4 Temmuz’da, sanatçı Muhammed Abdu, Abdullah el-Ruveyşit ve Macid el-Mühendisin katılımıyla gerçekleşecek olan konsere ev sahipliği yapmayı bekliyor.