Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

El-Hamra Sarayı için yeni bilet sistemi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

İspanya’nın güneyindeki Endülüs’te bulunan el-Hamra Sarayı’nı ziyaret etmek isteyen turistler için, önceden rezervasyon yapabilecekleri çevrimiçi bir bilet sisteminin kullanılması planlanıyor. İspanya Turizm Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, sarayı ziyaret etmek isteyenler, ziyaretlerinden önce en fazla üç ay en az iki saat olmak üzere geniş tarih seçeneklerinde rezervasyon yapabilecekler.

Ayrıca, ziyaretçiler biletleri evlerindeki yazıcılardan çıktı alarak elde edebilecekler. Tüm ziyaretçiler, saray girişinde bu biletleri göstererek giriş yapabilecekler. Yeni sistem 1 Ocak 2018’de itibariyle yürürlüğe girecek. Ziyaretçilerin e-bilet satın alırken pasaportları veya kimlik numaralarını vermeleri gerekecek. İspanya Turizm Ofisi’ne göre bu uygulama, biletlerin başkalarına satışının önüne geçilmesi için yapılacak.

Biletlerin satış ofisinden temini devam edecek ancak yalnızca kredi kartı ile ödeme yapılabilecek. Endülüs Emevileri’nin en büyük ve en güzel eseri olan el-Hamra Sarayı, yılda 2.7 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. el-Hamra Sarayı, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı’nın (UNESCO) Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.