Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

El Velid Vakfı’nda engellilere destek projesi | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

El-Velid Vakfı, El-Jabr Şirketi, Kerim Şirketi ve Yetişkinler İçin Hareket Özgürlüğü Derneği (Harakia) ile engelli insanlara yönelik önemli bir projeye imza attı. 200 araba temin etmek ve 8 seneliğine 1000 erkeğe ve kadına araba üretimi alanında eğitim vermek için mutabakata vardı.

El-Velid Vakfı, bu girişimin 2015 yılında başlatılan bir yardım programının bir parçası olduğunu duyurdu. Vakıf, ihtiyaç sahibi ailelere yılda bin arabadan 10 yılda 10.000 otomobil sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Açıklamasında bir çok ortakla görüşmeler gerçekleştirildiğini belirten vakıf engelli insanların yaşam standartlarının iyileştirilmesinin önemine dikkat çekti. “Prens Velid bin Talal, 2030 Krallık vizyonuna inanıyor” ifadesini kullandı. İnsanların güçlenmesini ve yaşam standartlarının yükseltilmesini isteyen bu girişimin ihtiyaçların sağlanması için mühim olduğu vurgulandı.

Sözleşmeyi, El-Velid İnsan Hakları Vakfı’ndan Vakıf Genel Sekreteri Prenses Lamia Binti Macid el-Suud, Yerel Girişimler Genel Müdürü Emel el-Kathiri ve Yerel Proje Sorumlusu Safiye el- Attas; Al-Jabar’ın da aralarında bulunduğu geniş bir heyet imzaladı.

İmzalayanlar arasında ayrıca şirketin Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Abdulsalam el Jaber, Genel Müdür ve Merkez Bölge Müdür Yardımcısı Turki el-Casir ve Hüseyin Kahtani; Kerim Şirketi’nden Operasyon Müdürü Abdullah el-Bilasi, Harakia Derneği’nden de Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed el-Hamali, Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman el-Bahiri ve Dernek üyelerinden Muhammed el-Şerif de vardı.