Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Erdoğan: Esed rejimiyle iletişimimiz yok | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün, basında yer alan açıklamalarında, Türkiye ve Esed rejimi, PYD’nin siyasi çözüm çalışmalarına katılımına dair aynı tavra sahip olmalarına rağmen henüz aralarında bir iletişim olmadığını söyledi.

Erdoğan, açıklamasında, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in kendisine, ABD tarafından desteklenen PYD’den Beşşar Esed’in de rahatsız olduğunu bildirdiğini ifade etti.

“PYD’yi müzakere masasında görmek istemiyoruz”

Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde yer alan habere göre, Rusya dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Beşşar Esed de PYD’yi müzakere masasında görmek istemiyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Esed rejimi arasında, herhangi bir iletişim olup olmadığı sorusuna, “Şuanda böyle bir şey yok” cevabını veren Erdoğan, yine de kapıyı açık bırakarak, “Yarın yaşanacak gelişmelerin bugünle bağlantısı vardır. Bildiğiniz gibi politika kapısı son ana kadar açıktır” şeklinde konuştu.

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Türkiye, Rusya ve İran Cumhurbaşkanları’nın, Rusya’nın Soçi kentinde düzenlediği üçlü zirve öncesi Soçi’de Beşşar Esed ile görüşmüştü.