Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Erdoğan: İdlib’e yönelik saldırı katliam olur | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, İdlib’e askeri harekât düzenlenirse bölgede ‘katliam yaşanacağını’ söyledi.

Kırgızistan dönüşü uçakta bulunan gazetecilerle sohbet eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye’de muhaliflerin kontrolü altındaki İdlib’e yönelik bir saldırının katliam olacağına işaret etti. Erdoğan ayrıca, Tahran’da yapılması planlanan Türkiye, Rusya ve İran’ın yer alacağı zirvede, İdlib ve bölge barışı adına olumlu sonuçların çıkacağının da altını çizdi.

Bir gazetecinin Münbiç’teki son durum hakkında sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara ile Washington arasında Münbiç ile ilgili anlaşmaya varılan yol haritasının aynı şekilde ilerleme kaydetmediğini söyledi.

Brunson davası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rahip Andrew Brunson konusunda ABD ile yaşanan krizle ilgili olarak ise, “Türkiye, ‘yasadışı talepleri’ yerine getirmez” ifadelerini kullandı.

Terör suçlamasıyla Türkiye’de yargılanan Brunson, Ankara ile Washington arasındaki diplomatik krizin merkezinde yer alırken, kriz Türk lirasındaki düşüşe katkıda bulundu.

Bununla birlikte Türkiye’de hukukun üstünlüğü olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin tehditlerle bir yere varamayacağını sözlerine ekledi.

https://turkish.aawsat.com/2018/09/article55431014/bm-idlibde-yasanabilecek-kan-banyosundan-kacinma-cagrisi-yapti

http://turkish.aawsat.com/2018/09/article55430817/trumptan-esed-rusya-ve-irana-idlib-uyarisi

https://turkish.aawsat.com/2018/09/article55430830/idlib-operasyonu-icin-gozler-tahran-zirvesinde

http://turkish.aawsat.com/2018/09/article55430838/rusya-idlibi-vurdu

https://turkish.aawsat.com/2018/09/article55430939/kremlinden-trumpin-aciklamalarina-cevap