Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Erdoğan: Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı aldık | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Ak Parti, 24 Haziran seçimlerinde oyların yüzde 42.6’sını alarak, yeni sisteme göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) 600 sandalyenin 295’ine sahip olsa da, Kasım 2015’te yapılan son Parlamento seçimlerinde aldığı oyların yüzde 6’sını kaybetti. Erdoğan, “Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık” dedi.

Bu nedenle, yeni başkanlık sistemini kurmak için gerekli yasa ve değişiklikleri onaylamak için yeni mecliste 49 sandalye kazanan ‘Cumhur İttifakı’ndaki ortağı MHP ile anlaşması gerekecek.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti oylarındaki düşüşün seçmenlerden gelen bir mesaj olduğunu ve bu mesajı dikkate alacaklarını söyleyerek, “Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı aldık. Önümüzdeki dönem, milletimizin karşısına tüm bu eksiklerimizi tamamlayarak çıkacağımızdan emin olun” dedi.

Yemin töreninden sonra bakanlar ve görevlilerini belirleyerek yeni programı uygulamaya başlayacağını dile getiren Erdoğan, Türkiye’nin geleceği için bir an bile zaman kaybetmeden gece ve gündüz çalışacağını söyledi.