Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Eş-Şebab militanları Somali’de 12 Ugandalı askeri öldürdü - ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Uganda Savunma Bakanlığı Sözcüsü Richard Kerymar, Somalili Eş Şebab militanlarının pusu kurarak, Somali’de Afrika Birliği Kuvvetleri bünyesinde görevli olan 12 Ugandalı askeri öldürdüğünü 7 askerin ise yaralandığını açıkladı.

Sözcü, Somali’de, Afrika Birliği’nde görev alan ve Somalili hükümet güçleriyle iş birliği içinde 20 binden fazla Uganda askerinin savaştığını söyledi. Bu kuvvetlerde yer alan Ugandalı askerlerin, başkent Mogadişu’nun 140 kilometre güneybatısında Somalili güçlerle ortak gerçekleştirdikleri devriye sırasında saldırıya maruz kaldıklarını bildirdi.

Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, saldırıyı tespit etmek için bir komite oluşturulduğunu bildirdi. Bakanlık, bölgede Ugandalı askerler tarafından Eş-Şebab militanlarını yakalamak için operasyon yürütüldüğünü de açıklamasına ekledi.

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku'l Avsat Türkçe

Şarku’l Avsat Arap dünyasının önde gelen günlük gazetelerden biridir. 4 kıtada 12 şehirde, her gün eş zamanlı olarak basılmaktadır. 1978 yılında Londra’da yayın hayatına başlayan Şarku’l Avsat, Arap dünyasına ve uluslararası olaylara ait en doğru yayınları yapmaktadır. Derin analizler ve özgün makalelerle birlikte tüm Arap dünyasının en kapsamlı yorumlarını okuyucularına sunmaktadır.

More Posts

Follow Me:
FacebookGoogle PlusYouTube