Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Eski Beyaz Saray Basın Sekreteri: Araplara barış konusunda ciddi olduğumuzu göstermemiz gerek | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Washington: Daphne Barak

ABD Başkanı Donald Trump’ın, geçtiğimiz Eylül ayında Beyaz Saray’daki görevinden istifa eden Eski Basın Sözcüsü Sean Spicer, ABD yönetiminin Araplara barış konusunda ciddi olduğunu göstermesi gerektiğini söyledi.

Spicer, Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada “Bizim, dediklerini bilfiil yapan bir Başkanımız var. Gerçekten barışın sağlanmasını istiyorsak, Araplara bu konuda çok ciddi olduğumuzu gösteren işler yapmamız gerekir” dedi ve sözlerine şöyle devam etti “Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımamız bu şehrin, diğer dinler için olan önemini görmezden geldiğimizi göstermez”.

Beyaz Saray’da görev başında olduğu süreçten bahseden Spicer, kısa bir zaman içerisinde Cumhuriyetçi Parti Ulusal Konseyinin Resmi Sözcülüğü makamından Trump’ın çevresindekilerinin dünyasında katıldığını ifade ederek “Kendimi bu göreve hiç hazırlayamadım(Beyaz Saray’da görev yapmaya başladığı zaman).

Trump’ın çevresindeki önemli ve meşhur kişilerden biri olmayı hiç düşünmedim. Olay çok hızlı bir şekilde gerçekleşti. İlk zamanlarda açıklamalarımın dünyanın her yerinde paylaşılıp yayınlanması pek hoşuma gitmiyordu. Beyaz Saray’ın Basın Sekreterliğini yapan hiçbir kimsenin, yaptıkları basın açıklamalarının dünyanın her yerinde yayınlanmasına pek önem verdiğini düşünmüyorum” dedi.

Açıklamalarına devam eden Spicer “İlk birkaç ay boyunca, Beyaz Saray’daki işime çok yoğunlaştım. Bu sebeple bazı şeylerin farkına varmamıştım. Ancak bir vakit sonra, çocuklarımla birlikte yürüyüşe çıktığım bir vakit, yoldaki insanların beni tanıdığını gördüm. Mağazalarda beni durduruyorlar ve çocuklarımdan benimle birlikte kendilerinin fotoğrafını çekmelerini istiyorlardı” ifadelerini kullandı.