Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Evlilerin cilt kanserine yakalanma riski daha az | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Pensilvanya Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırma, cilt kanserine yakalanan evli çiftlerin ölüm oranlarının, bekarlara göre daha düşük olduğunu ortaya koydu.

İngiliz Daily Mail gazetesi, Pensilvanya Üniversitesi’ndeki bir grup araştırmacının cilt kanseri tedavisi gören 50 bin kişi üzerinde gerçekleştirdiği araştırmayı yayınladı.

Araştırma sonuçlarına göre, evlilerin yüzde 45.7’si hastalığın ilk belirtilerini fark edebiliyorken, evli olmayanların ancak hastalığın ilerlemesi durumunda kendilerine teşhis konulabildiğini ve bu durumun ise çoğunlukla ölümle sonuçlandığı ortaya çıktı.

Araştırmaya göre bunun sebebi ise şöyle;

“Evliler partnerlerinin vücudunda anormal bir belirti gözlemlediği zaman onu hastaneye gitmesi için teşvik ediyor ancak evli olmayanlar ise ileri boyutlarda semptomlar ortaya çıkana kadar hastalıkla ilgili belirtileri görmezden geliyor.”

Araştırmaya katılan isimlerden Dr. Sharon sonuçların ‘evliliğin hayatı paylaşma ve ortak bir şekilde sıkıntıların üstesinden gelmede sunduğu destekle’ ilişkili olduğunu belirtiyor.