Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Facebook ile 2. el otomobil alım-satımı başlıyor! | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Facebook, kullanıcılarına sağladığı e-ticaret hizmetleri listesine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Bu yeni hizmet ile Facebook, kullanıcılarına 2. el otomobil alım-satım hizmeti sunmayı planlıyor.

CNN.com teknoloji sayfasında yer alan habere göre, yaklaşık bir yıl önce e-ticaret uygulaması Facebook Marketplace servisini hizmete sunan Facebook, e-ticaret platformunu genişletme zamanının geldiğini düşünüyor.

Facebook, kullanıcılarının yeni veya kullanılmış eşyalarını satmasına olanak tanıyan Market Place platformunda, şimdilik ABD’de olmak üzere ikinci el araba satış hizmeti vermeye de başlayacak.

Uygulamada kullanıcılar, satmak istedikleri aracın marka, model, üretim yılı vb pek çok özelliğini belirtebilme imkanına kavuşacak. Ayrıca ABD’deki otomobil bayileri ve distribütörleri Facebook ile Edmonds, Cars.com gibi otomobil satış siteleri arasında yapılan ortaklıkla bu platformdan faydalanacak.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, e-ticaret platformunu kiralık daireler, iş bulma ve bilet satın almak gibi daha fazla kategori ekleyerek genişletmeyi düşündükleri belirtti.

Açıklamada, geçtiğimiz ay 450 milyon ziyaretle karşılaştırıldığında, aylık 550 milyondan fazla kişinin alım-satım için Facebook’taki sayfaları ziyaret etmesinin beklendiği bildirdi.

Facebook, ağustos ayından bu yana, 17 yeni Avrupa ülkesinde e-ticaret hizmeti sunmaya başladı.