Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Facebook’un veri ihlallerinin arkasında rastgele gönderilen e-postalar var | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Facebook üzerinden milyonlarca hesaba rastgele gönderilen e-posta ile ihlaller devam ediyor. Facebook, saldırganların dijital pazarlama şirketi olarak gizlendiğine inanıyor.

Facebook iki hafta önce gerçekleşen güvenlik ihlalinin bir parçası olarak hackerların 29 milyon hesabın verilerine eriştiğini açıklamıştı.

Facebook’taki büyük yatırımcılardan oluşan bir grup, son zamanlarda şirketin maruz kaldığı olayların ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın İcra Kurulu Başkanlığı’ndan ayrı bir pozisyon haline getirilmesi için çağrıda bulundu.

Trillium Asset Management, son zamanlarda yaşanan skandallar nedeniyle Mark Zuckerberg’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden alınıp, sadece CEO olarak görevine devam etmesini destekleyen şirketler arasında bulunuyor.

Trillium’un üstdüzey yetkililerinden Jonas Kron “Facebook’ta yeni bir büyüme aşamasına girdik. Teknolojinin (Facebook) toplumu nasıl etkilediği ve bizim kavrama gücümüzü aştığı gerçeğiyle karşı karşıyayız. Zuckerberg’in yetkilerini sınırlamanın ve bazı yapısal değişiklikler yapmanın zamanı geldi” diye konuştu.