Lütfen yeni siteyi Bekleyiniz: https://aawsat.com/turkish


Ortadoğu haber | Şarkul El-Avsat

Falih: Bin 500 mühendis ve teknisyen hac sezonunda elektrik uygulamalarına katkıda bulundu | ŞARKUL AVSAT
Bir Sayfa Seçin

Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Bakanı Halid Al-Falih, Suudi Elektrik Şirketi’nin yeni projelerinin 1 milyar dolar üzerine çıktığına değinerek, hac mevsiminde şirketin çalışma ekibine yaklaşık bin 500 mühendis, teknisyen ve idarecinin katkıda bulunduğunu belirtti. Şirket, kutsal alanlarda elektrik hizmetleri için destek vermeye katkıda bulunuyor.

Dün Mina’daki şirkete bağlı kontrol merkezini ziyaret eden el-Falih, bu projelerin ve bu etkileyici sonuçların Suudi liderlerinin sonsuz desteğini almadan başarılmasının mümkün olmadığını söyledi.

Bakan, Beytullah’ı ziyaret eden hacılara güvenilir bir elektrik hizmeti sunmayı ve Mekke-Medine ve kutsal mekânlardaki elektrik sisteminin en yüksek performans ve güvenlik standartlarına uygun şekilde yönetilmesini sağlayan Suudi hükümetine övgüde bulundu.

Mekke-Medine ve kutsal alanlardaki elektrik şebekesinin, Hac sezonunda istikrarlı bir performans sergilediği kaydedildi. Geçen yıla oranla kaydedilen rekor seviyedeki yükselişe rağmen, bu yıl Mekke’de 4 bin 626 megavatlık tarihi bir artış görüldü.